MAKIJAŻ PERMANENTNY

Makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zawsze wyglądać perfekcyjnie, ale często nie masz czasu na wykonanie klasycznego makijażu.

Ułatwi życie, jeśli masz problemy ze wzrokiem, albo kosmetyki kolorowe cię uczulają. Tego typu makijaż może być ratunkiem dla tych osób, które na przykład w ogóle nie mają własnych brwi lub kontur ich ust jest niewyraźny.

Zobacz, co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym, zanim zdecydujesz się na jego wykonanie.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny utrzymuje się od 3 do 5 lat (dużo zależy od miejsca i techniki wykonania makijażu), przy czym stopniowo ulega rozjaśnieniu.

Po wykonaniu makijażu w ciągu 7 – 14 dni makijaż blednie do ok. 40-50% wyjściowego koloru. W tym czasie mogą pojawić się drobne nierówności.
Miejsce, gdzie był wykonywany zabieg, mogą pokryć drobne strupki, które z czasem będą się delikatnie łuszczyć.

Po od 4-8 tygodniach po zabiegu niezbędna jest korekta, która powinna wyrównać powstałe nierówności. Ostateczny efekt makijażu otrzymujemy po kilku dniach od korekty.

Podczas gojenia należy miejsca poddane zabiegowi smarować preparatem natłuszczającym, przyspieszającym gojenie. Linergistka wykonująca zabieg z pewnością doradzi, jakiej maści powinnaś używać.

Jak przygotować się do zabiegu?

Uzyskanie zadowalających efektów wymaga również zaangażowania od pacjentki. Dzięki temu makijaż będzie wyglądał bardzo efektownie. Zalecenia zależą oczywiście, od tego, na jakiej części twarzy jest wykonywany zabieg.

  • Przed makijażem brwi – 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy wykonywać henny, a 2 tygodnie wcześniej regulować brwi. Dzień wcześniej warto wykonać delikatny peeling złuszczający.
  • Przed makijażem oczu – 4 tygodnie przed zabiegiem nie wykonuj henny rzęs. Masz wrażliwe oczy? Przed zabiegiem zastosuj krople homeopatyczne kapsułki z arniki. Nosisz soczewki? Pamiętaj, żeby ich nie zakładać w dniu zabiegu.
  • Przed makijażem ust – warto 3 dni wcześniej zacząć przyjmować profilaktycznie preparat antywirusowy Heviran.

WAŻNE! 24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie można się opalać, spożywać alkoholu i przyjmować aspiryny.

Jak długo trwa zabieg?

Wykonanie makijażu trwa zazwyczaj ok. 2 godzin. Iniekcja pigmentu pod skórę wymaga niebywałej precyzji i skrupulatności.

Zabieg zaczyna się od oczyszczenia i dezynfekcji skóry. Następnie wykonywany jest na skórze rysunek docelowego kształtu brwi, ust lub kreski na oku, a następnie linergistka dobiera odpowiedni barwnik.

Jak będę wyglądała zaraz po zabiegu?

Zaraz po zabiegu makijaż wydaje się mocny i przerysowany. Pojawia się lekka opuchlizna, która szybko znika.

Po ok. 3-5 dniach skóra zaczyna się delikatnie łuszczyć. Ten proces może być prawie niezauważalny, ale lepiej w tych dniach nie umawiać ważnych spotkań,
aby nie narazić się na dyskomfort.

W tym czasie barwnik częściowo znika, czyli wyłuszcza się do 40-50% po pierwszym zabiegu. Po około 4 tygodniach – max do 8 tygodnia, niezbędne jest uzupełnienie makijażu, czyli wzmocnienie koloru.

Przez 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny i do solarium.

Makijaż permanentny jest wykonywany, aby twarz nie wyglądała na umalowaną, a naturalnie i ładnie zarysowaną. Można oczywiście wykonać makijaż mocniejszy np. ciemniejsze usta czy wyraźne brwi, jednak należy pamiętać, że to decyzja na lata i powinna być dobrze przemyślana. Warto zaufać wykwalifikowanej kosmetyczce, której doświadczenie często najlepiej podpowiada, jakie kolory sprawdzają się u poszczególnych klientek.

Kiedy wykonać makijaż permanentny?

Makijaż permanentny można wykonać o każdej porze roku, także wiosną i latem.

Najlepiej jednak wykonać go miesiąc przed urlopem. Wynika to z ograniczeń po zabiegu. Nie wolno wówczas korzystać z kąpieli morskich, basenu sauny i solarium, nie powinno się opalać, a w przypadku makijażu permanentnego ust niewskazane jest też latanie samolotem (zagrożenie opryszczką).

Przed i po takim zabiegu należy przyjmować leki przeciw opryszczce. Jest to zalecane nawet tym pacjentkom, które nigdy nie miały opryszczki.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego

  • infekcja wirsowa,
  • cukrzyca,
  • łuszczyca,
  • ciąża,
  • przyjmowanie leków sterydowych,
  • infekcja lub choroby oczu,
  • używanie preparatu na porost rzęs (miesiąc przed zabiegiem należy go odstawić),
    przedłużane lub zagęszczane rzęsy (należy je zdjąć przed zabiegiem).

Uwaga ! Przy chorej tarczycy, zwłaszcza nieleczonym Hashimoto istnieje ryzyko oporności w pigmentacji, utrudnienia w nasyceniu oraz w najgorszym przypadku odrzucenie pigmentu przez organizm. Chora tarczyca nie jest przeciwwskazaniem , lecz należy pamiętać o możliwych utrudnieniach w osiągnięciu wymarzonego makijażu permanentnego.

Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest wypełnienie dokumentów dotyczących stanu zdrowie, przyjmowanych leków, przebytych w ostatnim czasie chorób i zabiegów medycznych. Dopiero wtedy linergistka decyduje o możliwości wykonania zabiegu.

Proces gojenia brwi

Brwi w dniu pigmentacji są intensywne i przerysowane. Pomiędzy 2 a 3 dniem jeszcze bardziej nabierają na sile i ciemnieją. Następnie dochodzi do procesu wyłuszczania naskórka wraz z nadmiarem pigmentu. Tak przebiega prawidłowy proces gojenia.

Stabilizacja pigmentu dochodzi dopiero po ok 4-5 tyg. od pigmentacji. Jest to związane z fizjologią skóry i tego nie da się ominąć.

Dopiero około 7 tygodnia możemy ocenić prawdziwą intensywność makijażu, gdyż po tym czasie, naskórek całkowicie się regeneruje i narasta nowa warstwa a pigment unosi się blisko powierzchni odbudowanego naskórka. W momencie dokonania pigmentacji we wcześniejszym okresie istnieje ryzyko, iż efekt końcowy może wyjść zbyt intensywny – przerysowany.

Przyswajalność pigmentu jest u każdego kwestią indywidualną. Każda skóra reaguje inaczej i tym samym u każdego intensywność jest inna.

Na przyjęcie się pigmentu mają wpływ przede wszystkim: typ skóry i jej predyspozycje, metabolizm oraz bardzo ważna pielęgnacja pozabiegowa.

Skóry, które często są wystawiane na promieniowania UVA/UVB – mocno opalone, mocno unaczynione i bardzo tłuste mogą gorzej przyswajać pigment.

Planując zabieg należy wziąć pod uwagę czas, podczas którego skóra nie może być narażona na działanie promieni słonecznych.

Tak samo ważna jest świadomość, iż pracujemy na skórze, która ma ogromny wpływ na efekt końcowy, gdy mamy do czynienia ze skórami trudno przyjmującymi pigment, należy uzbroić się w cierpliwość i odbyć niekiedy 3 wizyty pigmentacyjne, aby makijaż osiągnął upragniony efekt.

REZERWACJA TERMINU

Wstępna rezerwacja terminu, przejdzie w Stałą Rezerwację po uiszczeniu zadatku* w kwocie 100 zł od 1 osoby w ciągu 3 dni od dnia dokonania wstępnej rezerwacji.

Nr konta:
16 1140 2004 0000 3502 7565 8116
Nefretti Anna Sobczyk

W tytule:
Zadatek – Twoja data oraz godzina makijażu

Proszę o informacje o uiszczeniu zadatku w celu potwierdzenia stałej rezerwacji.

Pozostałą płatność w salonie można dokonać gotówką lub szybkim przelewem z telefonu lub BLIK.

Brak wpływu zadatku = anulacja rezerwacji.

*zadatek jest formą zabezpieczenia – nie podlega zwrotowi. Zadatek jest odliczany od wykonanej usługi.

Umówienie terminu oznacza zapoznanie się i akceptację regulaminu danej usługi. Regulamin dostępny jest tutaj.